Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 11. 2009.   #112
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ziri je glasao "na brzaka" sto cini te glasove ne objektivnim i nefer (Istok je rekao da je potrosio 3 sata, Dragan da je obavesten dan pred glasanje sto znaci da nije ni on potrosio nesto puno vremena).
Citat:
3. trece - vreme. Ili ce da se odabere ziri koji ce imati vremena da zaista oceni sajtove ili ga batalite.
Citat:
ne znam kako ste prihvatili ulogu u ziriju ako imate samo 3 sata slobodnog vremena za tu duznost?!
Ljudi, budite realni. U žiriju su ozbiljni ljudi čije vreme košta, što ih i čini kredibilnim za takvu funkciju.

Ljudi koji nešto zaista vrede i čije se mišljenje ceni nemaju da odvoje nedelju dana vremena (to je po meni vreme potrebno da se zaista temeljno pregleda i realno proceni svaki od prijavljenih sajtova), osim, kao što rekoh, ako Agena nije multi korporacija koja može da plati svakom od njih po 1000 eura.

Ja čisto sumnjam da bi bilo ko od ljudi na ovom forumu imao vremena da temeljno pregleda sve sajtove. Čak, mislim da ni niko od publike koja je glasala nije to uradio. Čak ni najveći blejači koji piju ispred dragstora i izdržavaju ih mama i tata.

Da, moje vreme košta dosta i jako cenim svojih tri sata vremena koje sam odvojio da glasam. U čemu je problem? Što cenim sebe? Meni je čast da budem u žiriju isto koliko je i Web festu čast da ima mene za člana, tako da nemam neki osećaj da dugujem svojih nedelju dana života jer mi je pružena šansa da budem član žirija. Taj osećaj bih imao da imam 20 godina i da sam nedokazani student. I mislim da kad ovo pričam, govorim u ime svih članova žirija, jer znam da su to uglavnom ljudi koji cene sebe i svoje vreme.

Sve dok svako može da prijavi svoj sajt, objektivno i temeljno pregledavanje sajtova se neće nikada desiti, i pomirite se s tim. Ni naredne ni bilo koje godine, ko god da sedi u žiriju.

Agena bi mogla da reši ovaj problem jednostavno, tako da prijava za učešće košta recimo 50 eura. Na taj način neće se desiti da se prijavi 90% sajtova koji realno vrede manje od cene te prijave. Onda bi u svakoj kategoriji bilo maksimum po 5 sajtova, pa bih ja (a i ostali članovi žirija) mogli malo dublje da razmislimo koji zaslužuje nagradu. Tako je uostalom svuda u svetu, inače bih ja sad mogao da prijavim svoj snimak mobilnim telefonom na Kanski festival filma.

Mogao bi neko iz Agene da kaže šta misli o toj ideji, ja je potpuno podržavam.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 28. 11. 2009. u 18:54.
istok je offline   Odgovorite uz citat