Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 05. 2012.   #30
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

evo i jednog konkretnog problema...

IPad 2, iOS 5.1
namjera je full screen web-app

sve do sada sam napravio kao single-page app i radi ko urica. sad sam dodao autorizaciju, ali kao odvojen page i to zeleci napraviti scenarij:

1) domena.com/login se dodaje na homescreen
2) domena.com/login provjerava da li vec postoji auth cookie (remember me). ako da, radi 302 redirect na domena.com/app. ako nema, daje formu za login i nakon uspjesnog logina takodjer redirecta na domena.com/app

scenarij:

1) radi u safariju
2) radi sa home screena kod mene na localhostu (sa IIS 6 kao web serverom)
3) ne radi na development serveru sa IIS7.5

e sad, dal je do servera il nije, nemam pojma. to je jedina razlika izmedju onog sto imam na localhostu i dev serveru.



pitanje je

treba li to uopce tako raditi ili bas sve strpati u jedan page i onda conditional layout (i js scripts) sa servera ovisno o tome dal je korisnik prijavljen (dakle, dal posluziti app ili login formu)?


dalje, ima nesto sto jos ne kuzim i ne mogu nigdje naci neku jasnu dokumentaciju.
vidim da je po internetu puno price o uiwebview, safari, home screen apps i cijela prica mi nije do kraja jasna. ono sto sam do sada skuzio je da postoje razlike...

- uiwebview je kontrola koja se koristi u native apps wrapperima koje vrte hml5 (dakle, o mi ne treba)
- safari je safari
- sta je home screen?

otvara li se we-app pokrenut s homescreena u safariju (samo bez sucelja) ili tu postoje razlike? taj dio mi je jos magla pa ako tko ima kakva konkretna iskustva i guidelines - bit cu jako zahvalan. dovoljna je i neka pristojna dokumentacija jer ili ja ne znam trazit ili bas i nema po webu to citko i lako dosupno objasnjeno.
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat