Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 12. 2005.   #9
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Dobar izbor! I meni se sviđaju suva vina (kako bela, tako i crna). Crnogorski Vranac i Krstač su dobri, jeste da Plantaža skoro da ima monopol, ali su dobro uradili posao.

Od bivše SFRJ izdvojio bih dalmatinska, istarska i makedonska vina (belo: žlahtina, malvazija, grk, mostarska žilavka, crno: makedonski T'ga za jug i dalmatinski postup). Lokalna vina sa peska (živim na Paliću) su mi previše kisela, sviđa mi se Pinot Gris. Na zalost, ne bih mogao reci da su zdrepceva krv i Royal vina koja mi se svidjaju

Relativno često putujem u Mađarsku, tamo stvarno ima odličnih vina po OK ceni. Nekoliko puta sam putovao na produženi vikend u vinorodne krajeve (Eger, Villany), gde je bilo kvalitetnog vina na pretek. Jednom smo nabasali na vlasnika podruma koji je inače u žiriju na takmičenjima vina, proveli smo 2 sata u ugodnom razgovoru probanja vina, komentarisanja koje se kako pravi, i na čega se obraća pažnja kod kvalitete vina. Probali smo fantastično vino koje je pobedilo na takmičenju pre nekoliko godina, dobilo je ocenu 95 od 100, taj dan mu je izleteo čep iz butelje (dešava se), pa se trebalo popiti

Globalizacija čini svoje, pa se i kod nas mogu naći solidna kalifornijska, italijanska i čileanska vina po kulturnoj ceni. Naravno, treba biti pazljiv, jer mogu da podvale lose vino u finoj ambalazi.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat