Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 07. 2010.   #6
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Pored toga što nema puno smisla, ovo je i prilično daleko od najboljeg. Storage 32GB? Samo jedan CPU (makar i multicore)? Samo jedan monitor (pa makar i 30")? A duplo redundantno napajanje? Memorija nije ECC? O zvučnicima da ne pričamo, to može da bude i više nego 10 puta skuplje.

Ovo je besmisleno zbog toga što čak i ako nema nikakvih finansijskih ograničenja, ne postoji apsolutno najbolja mašina - mora da se definiše namena i prioriteti. Jedno od ograničenja je buka i šta će ti npr. najjača grafička ako je bučna a mašina ti treba za development? Ili ti npr. treba mašina za rendering, tu je opet bolje imati 2 najjača CPU a najbrža grafička može više da smeta nego da koristi zbog količine struje koju vuče i toplote koju generiše u već prilično zagrejanom kućištu. Ili ti treba mašina za audio produkciju - tu moraju da idu mnogo bolje zvučne karte od integrisane, o zvučnicima da ne govorimo, a ostalo je mnogo manje bitno i može čak i da smeta.

Ovo je bez uzimanja u obzir isplativosti. Da se razumemo i ja sam, kad sam bio dosta mlađi, maštario o sličnim stvarima, ali tada je to imalo malo više smisla - npr. SVGA prema Herkules monitoru, 200GB HDD prema 20GB, itd. Sad je mnogo, mnogo manja razlika između srednjih i hi-end konfiguracija.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat