Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 01. 2007.   #17
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Interesatno da prvi Đelićev blog nije doživio ovakav buzz: http://blog.ekonomist.co.yu/page/djelic

Đelić je harizmatična osoba i u ovom momentu čini mi se najmanje loš izbor za premijera Srbije, jer valjanih kandidata nema. Imidžom se dosta razlikuje u odnosu na Miloševića, Đinđića i Koštunicu, ima taj neki zapadnjački ležerni fazon, kreće se u tim krugovima po zapadu i odlično će se uklopiti u tu priču sa tom ekipom. Lično ja ga ne vidim na toj poziciji na duže staze, ali kraktaročno bi se mogao pokazati kao dobar izbor, ukoliko bi mogao da sredi dilove sa Evropom i Amerikom o kojima govori, jer je srpska privreda upravo u takvoj situaciji trenutno. Koliko sam čuo, jedini pominje IT, pa bi našoj branši moguće mogao biti od koristi.

Sad što se tiče njegovih profesionalnih dostignuća, vidim u tom intervjuu da se predstavlja kao bankar, mada sam ga lično čuo na jednoj konferenciji kako priča da mu je makroekonomija strast. Đelić je bio u ekipi Džefrija Saksa, profesora sa Hardvarda, koja je napravila totalni pičvajz u bivšim socijalističkim privredama iz Istočne Evrope. Prvo su u Rusiji radikalnim ekonomskim reformama uništili totalno tržite, prepolovili GDP, i doveli do ovakvog stanja kakvo je danas i poznatog već raslojavanja stanovništva i fabrikovanja najviše novih milionera na svijetu. Zatim u Poljskoj su napravili katastrofalne greške 91/92, a krajem devedesetih i u Rumuniji gdje su tada demokratske snage zahvaljujući njihovim savjetima u privredi ubjedljivo izgubile izbore 2000. Što se tiče njegove uloge kao ministra finansija u Đinđićevoj vladi, koliko sam upućen prošao je onako neutralno, niti je šta uradio previše, niti je šta zeznuo. Ipak, kako ljudi kažu, na svojim greškama se uči

Poslednja izmena od mungos : 28. 01. 2007. u 15:28.
mungos je offline   Odgovorite uz citat