Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 09. 2010.   #39
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Potpuno se slazem, u velikoj ste zabludi oko engleskog (tj. nismo mi uopste dobri kao sto se misli po tom pitanju - ne vredi gledati Novi Beograd ili slicno, ipak treba uzeti sve gradove u obzir).
Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
a i sto se tice akcenta, srbe i bugare mozes na kilometar da prepoznas
Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Индуси генерално говоре енглески далеко боље него (југо) источни европљани.

Главни проблем који Американци имају са Индусима је разлика у култури: Индуси сматрају да је непристојно да кажу "не" и шта год их питаш одговор је "може" па на крају дође до јако непријатних изненађења кад рокови истекну а ништа није урађено.
Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
I inace se kod nas velika paznja daje tome kako pricas engleski, a u uopste nije toliko bitno. Bolje ako je bolje, ali nije presudno.

Pa kako kod mene na poslu ljudi pricaju, ma skoro da i ne pricaju engleski (pogotovo Kinezi, oni skoro da ne mogu sve potrebne glasove da izgovaraju: srrti, srrti, sta ti je "srrti".. aaa, "30"; a ko zna i ja kako zvucim nekom rodjenom ovde), tesko ih je razumeti kad govore. Gramatika isto losija, svima redom. I niko nista, pa pola drzave tako (losije) prica. Ako niste zaposleni da pisete i drzite govore sto bi i bio onda problem toliki.. I to je to.

Za ovaj posao, ako mozes da se sporazumes, sasvim je dovoljno (uz to da osrednje pisete i nemate problema sa razumevanjem napisanog).
Kad smo vec kod jezika...to je univerzalni problem
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat