Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2010.   #340
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@srki: Nije to ni u Americi bas tako kako ti zamisljas, i tamo se okrecu telefoni, vrse politicki pritisci, cine usluge, lobira i prave dogovori ispod zita. To kao prvo, a kao drugo niko ni ne bi znao da je WL hostovan na Amazonu da mediji (ukljcujuci mainstream medije kao CNN) nisu to ponavljali over and over, cime je indirektno izvrsen medijski pritisak na Amazon i ostale korporacije da operu ruke. Cenzura je nezgodna, ali auto-cenzura je mnogo, mnogo dublja i gora, a jednako nedemokratska pojava...

A uzgred, ova druga vest koju sam ja preneo gore, da je naredjeno da svim zaposlenima u drzavnim sluzbama bude zabranjen pristup WL (ne samo na poslu, nego da je prekrsaj da i od kuce pristupe WL) je cista drzavna cenzura... objasnjenje kako je to zbog "povecanja sigurnosti" je cista budalastina, jer onaj ko hoce da prenosi podatke ce sigurno naci nacina... ovo je cisto pritisak na ljude, da im se ZABRANI da citaju ono sto vladi ne odgovara...

i ne znam cemu poredjenje sa Srbijom, naravno da smo mi u mnogo vecem k***, ali ovde je bar vecina ljudi toga svesna... Amerika je lider i zato se ocekuje da ispunjava neke vise standarde, tako da to nije ista prica...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 04. 12. 2010. u 14:32.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat