Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 09. 2008.   #4
vladimirl
novi član
 
Datum učlanjenja: 14.04.2007
Poruke: 4
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
vladimirl is on a distinguished road
Default Pojasnjenje

Evo i malo pojasnjenja da ne bih pisao svakom ponaosob.

Prvo, posto mi se javlja dosta vrlo iskusnih, prekvalifikovanih programera koji ne mogu potpuno da se posvete ovome, zelim da ohrabrim i mlade pocetnike. Ovo se ne odnosi na totalne pocetnike tipa <?= echo "Hello world"; ?>. Ali nije problem ako radite tek nekoliko meseci u PHP-u. Ako znate da posaljete upit MySQL bazi i napisete funkciju, znate da radite sa nizovima i objektima, vec dolazite u obzir. Ako ste inteligentni i vredni, ja sam raspolozen da radim sa vama i da vam pomognem da naucite vise. Takodje, nisu mi vazne formalne kvalifikacije (ja sam psiholog, pa evo vec 10 godina i programiram i radim svasta drugo), niti impresivno radno iskustvo. Mladi ste, petljali ste do sada samo nesto za sebe - pokazite mi ako to uopste radi i to je sasvim ok.

Ono sto mi jeste vazno je da trazim lojalnog saradnika na duge staze, ko ima kapacitet i zelju da se razvija, ko je ozbiljan kada je posao u pitanju i ko zeli da se posveti Strategic Pointu u profesionalnom smislu. Nekoga ko ce se za par godina razviti da postane glavni developer u firmi i ko ce sutra razviti svoj tim. Za uzvrat, imacete siguran i zabavan posao, radicete u firmi u centru grada, naucicete svasta zanimljivo i korisno, firma ce ulagati u vas razvoj, imacete prijatne kolege, sefa koji vas uvazava i postuje i dobre uslove. Za tri godine, samo mi se jednom desilo da mi zaposleni sam trazi povisicu, a taj je bio pohlepan i nerealan, i iako je dobio povisicu, posle par meseci smo se razisli. Ja volim da sam nagradim vredne ljude koji razvijaju firmu i to redovno cinim.

Evo i malo pojasnjenja samog posla. Trenutno se radi na preciscavanju koda naseg CMS-a i razvoju novih modula. To je inicijalno pisano jos pre skoro desetak godina pa se sada radi optimizovano i bolje. Kada klijent hoce novi sajt, obicno se implementira taj CMS i dopisu novi ili preprave postojeci moduli ako ima specijalnih zahteva. Upravo nas ceka jedan takav jednostavniji posao. Osim toga razivijamo za drugog klijenta i jednu aplikaciju koja ce raditi na lokalnoj mrezi, a koja je kompleksna baza podataka... i tako dalje.

Nacin rada - dodjete u firmu ujutro i dogovorimo se sta i kako i ja vam dam sva uputstva. Onda ili idete kuci pa se dopisujemo preko MSN-a ili, ako zelite, sedite i radite u firmi (mozda bolje ovo ako je covek pocetnik i treba da se konsultuje - mada se u firmi radi i ponekad moze da bude guzva i tesko za koncentraciju). Onda se vidimo ponovo sutra ujutro ili makar svakih par dana. redovno pisete log i satnicu za sve sto ste radili. Vazno je da ste dostupni i za kompjuterom u radno vreme od 9 ujutro do 17h - nocu i vikendom ne radimo . Ako to sve lepo fercera tako, za par meseci vas ja zaposlim i onda dolazite svaki dan redovno na posao - i onda vas placam mesecno a ne po poslu (sto znaci da zaradjujete vise i redovno). Cilj je da se ja rasteretim kucanja, kako bih imao vise vremena da ugovaram nove poslove i kako bismo svi zajedno zaradili vise novca.

Eto, nadam se da je sada dosta jasnije sta trazimo, a za sva dodatna pitanja, na mejl ili kada se vidimo.

Srdacan pozdrav,
Vlada
vladimirl je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" vladimirl za poruku: