Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 12. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default hosting usluga - moralno pitanje

Evo sta je problem:

jedan klijent (zvacemo ga domenX ) imao je neki los script pa mu je formular exploitovan i neki spamer je poslao oko 5000 mailova za jedan dan. Odmah sam mu suspendovao account dok ne resi problem i kada je resio, vratim mu sve kako je bilo. To je sve trajalo 1 dan.

Danas (nekoliko dana kasnije) mi salje ovo:
Citat:
Promena naloga:
Zbog problema koje smo imali sa spamovanjem i exploitima ovim putem vas obavestavam da sam domen domenX preselio na drugi server.

Stoga bih zelio da promenite dns zapise za ovaj domen, a postojeci nalog upotrebio bih za novi domen: domenY - kako bismo nastavili saradnju i u narednom periodu.
znaci on je prebacio postojeci domen na drugi server i hoce da sada nastavi tamo ali sa drugim domenom. Ja bih mu najradje rekao "batice, radi sa ovim sta hoces ali ako hoces novi hosting plati pa cu da otvorim". Nejasno mi je, sad se on kao buni "zbog exploitovanja", pa nisam mu ja exploitovao nego neko drugi zbog njegovog loseg scripta. Sta vise, ja sam tu "zajebana" strana jer cu verovatno zbog njegovog loseg scripta da zavrsim na nekom blackilstu.

Dakle, da li je potpuno ok da mu kazem to sto sam planirao jer mi je taj njegov postupak nejasan. Neka radi sta hoce sa svojim domenom, ali posle svega on sada trazi da mu zamenim za neki drugi i nikom nista?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat