Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2008.   #40
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Ja sam zapoceo blog na nasem jeziku sa fotografskom tematikom ali sam uvidio da i nema toliki odjek koliko bi trebalo a da mi se sve isplati.

Rezultat je serija clanaka koji izbacuju sajt na 1. mjesto (Google) kada se ukuca pojam "prodaja fotografija" ali slaba vajda od reklama na nasem jeziku.

Kako nisam imao vremena ni zivaca da ganjam potenc. sponzore, odlucio sam da sajt prebacim na engleski jezik (sto se pokazalo pametno) i to mi donosi nekih 50-60 USD mjesecno sa nekih 4-5h rada utrosenih na pisanje po stranim forumima i pisanje content-a.

Od reklama imam Adsense, TLA i Linkworth. Nekada se jave i pojedinci koji sponzorisu clanak ili obicni tekst. link.

Velika barijera sajtovima na nasem jeziku su relativno teska prodaja dobara preko njega. Naime svi znamo da imamo vise granica nego stanovnika a pojam kreditne kartice jos uvijek dovodi do upitnika iznad glave kod 99% stanovnistva. (cijena aparata + 10 carina, 12 poreza i 28 taksi = puno para)
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat