Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2011.   #1
lof1
novi član
 
Datum učlanjenja: 13.09.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
lof1 is on a distinguished road
Default Seo dileme: post/page, backlinkovi, organizacija sajta...

Pozdrav svima,

Imam nekoliko dilema u vezi sa jednim sajtom. Imam vec gotovih 50ak tekstova (eng) od 100ak koliko planiram, za platformu sam odabrao wordpress i uradio sam dizajn (prepravku free teme). E sad dileme i pitanja:

1. Strane ili postovi, u sustini sam odabrao strane jer necu koristiti komentare, a i citao sam (+nesto malo iskustva) da u sustini je isto ili blaga prednost strana.
Page VS Post

2. Organizovanje sajta. Da li je bolje da sve strane budu podstrane glavne ili da svaka oblast ima glavnu stranu, pa podstrane. Mislim nemam mnogo strana pa da ih ne organizujem po nekakvim kategorijama, podkategorija i sl. ako nema nekakvog uticaja na seo.

abc.com/a1.1 VS abc.com/a/a1.html/a1.1.html

3. Static page kao pocetna strana ili da par vaznijih strana prebacim u postove, pa da oni budu na pocetnoj strani.

4. Na osnovu posta sa ovog foruma (http://www.devprotalk.com/showpost.p...08&postcount=8) Pronasao sam 10ak foruma .edu, pa me interesuje: a)da li da jedan po jedan pravim profil i linkuje ili sve odjedanputa? b) da li je bitno ime profila tj. da linkovi dolaze sa razlicitih (imena) profila?

Ako ima neko zainteresovan da podeli iskustva unapred Hvala.
lof1 je offline   Odgovorite uz citat