Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 04. 2011.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Jeftiniji taksi nego sopstveni auto?

Na B92 sajtu sam procitao tekst gde se tvrdi da je jeftinije voziti se taksijem i rent a carom nego sopstvenim autom. Nije to prvi put da sam cuo tu konstataciju.

Moje misljenje je "sve zavisi" koliko je ko "navikao" da se vozi kolima i gde zivi (da li u BG ili manjem gradu, da li u centru ili periferiji, da li mu je blizu posao, kakva je povezanost do posla). Ali isto tako dosta novca odlazi na stvari koje imaju veze sa imanjem svog auta. Imam utisak da ce biti sve veca tendencija da se smanjuje broj ucesnika u saobracaju koji voze svoj auto. Koliko mi je poznato, u Cirihu bas iz tog razloga jako puno stanovnika korist bicikl kao prevozno sredstvo samo sto se u Beogradu ne moze svuda voziti bicikl na pravi nacin u saobracaju, sem u nekim opstinama kao Novi Beograd. Takodje, znam da u Francuskoj i drugim zapadnoevropskim zemljama su vrlo popularni servisi gde se ljudi povezuju koji idu na istu destinaciju pa se trazi vozac ili putnici pa se smanjuju troskovi dok kod nas takvi servisi postoje ali sam stekao utisak da se slabo koriste. Najbolje bi bilo kada bi postojao metro, sto naravno svako zna.

Koje je vase misljenje o tome? Da li koristite svoj auto ili koristite taksi/gradski prevoz/bicikl/idete peske ili neka druga opcija kao npr. voznja u kolima sa kolegama?
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat