Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 11. 2006.   #195
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Malko sam analizirala kompletnu situaciju od sinoc ne bi li sama sebi objasnila sta mi je najvise smetalo, i evo do cega sam dosla:

1. prema (izuzetno pretencioznim) zahtevima koji su bili u konkursu, svima je jasno da je tako nesto bilo nemoguce ispuniti (priznali to pojedinci javno ili pak ne) - simpatije za "sljakatore" od sinoc postoje, ali sa druge strane - preuzeli su posao za koji ce biti placeni, i samim tim pristali na uslove koji su bili postavljeni - ti uslovi nisu ispunjeni (mislim na kompletnu instalaciju u roku)
Ono sto ja kao posetilac vidim jeste da za sada postoji samo jedan news site (ne znam sta je u pozadini) koji je dosta nas pojedinaca mogao da napravi u ovom roku, a da na posetioce sajta ostavi identican utisak - da ne kazem bolji (a kazem). Recimo da me zanima neka vest na pocetnoj strani koja ima tizer...gde da kliknem da bih procitala detaljniji tekst?? A TO JE OSNOVNO. Necu ni da pricam o linkovima u navigaciji koji vode nigde, zatim kako je neko vec rekao browsing po serveru itd...

2. ..to nas dovodi do druge stvari: sinoc smo u realnom vremenu mogli da pratimo popunjavanje sadrzaja na sajtu. Iz iskustva koje imam sa takvom kategorijom sajtova - tako nesto je nedopustivo (otud moje insistiranje makar na blanko inicijalnoj strani dok se sadrzaj u zadovoljavajucoj formi ne postavi).
Svaki ozbiljan news site portal whatever ima mogucnost da se unesena vest edituje - pod ovim podrazumevam odobravanje pojavljivanje vesti i odredjivanje u kom vremenskom momentu ce se ona pojaviti na sajtu. Kako ovo nije site stampanog medija vec televizije, stvar je pojednostavljena. Na taj nacin se izbegavaju pravopisne greske koje se sada vide na sajtu, ali se i kontrolise struktura sadrzaja.
Verujem da sinoc nije bilo vremena za tako nesto (ako uopste postoji takav modulcic za kontrolu unosa), ali i postavljanje sadrzaja se ne radi u poslednjem momentu. Postavka na live serer mora da bude u momentu..znaci sve vec spremno i onda se dize zavesa.

eto tolicno...
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat