Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2010.   #30
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
3banchi: ne razumem, cekaj, jesu to Ameri naredili Nemcima da otvore te arhive?
nije u celoj prici bitno ko je kome naredio...ja govorim o principima koji treba da su univerzalni ( a kad vec pitas, naravno da je vecina zemalja bivseg istoka-a samo zamenila gazdu)

Citat:
Da li je fer sto su sad obajavili snimak Niksona...
Ne da je fer, nego takve stvari moraju da se objave bez obzira na porodicu...jer to su javne top licnosti i uzivale su sve privilegije javnih licnosti i krojili sudbine milionima malih ljudi.

Citat:
Al pitaj njegovu zenu, koja ima 90+ godina, kako se oseca.
Ta baba dozivljava duboku starost koju priliku nije imalo i nece imati milion vijetnamaca, a to kao posledica delanja njenog muza i slicnih njuski.

Ja tvrdim da "demoktratski sistemi" lazu isto kao i totalitarni samo sto je u pitanju sofisticiranost. Ima ona cuvena groteska kad su Rusi i Kinezi bili na puskometu oko granice - TASS javlja kako je njihov traktor mirno orao njivu u blizini kineske granice kad je na njega otvorena vatra..."nas traktor je odmah i zestoko uzvratio vatru po napadacu i eliminisao ga sa granice"
A kad spomenu Niksona...njegov sekretar H Kisindzer (njegovi memoari) je izdao ovakve direktive americkim medijima o izvestavanju sa vijetnamskog ratista - kada govorite o nasim zrtvama koristite termin "killed" (ubijeni) a ako morate da pominjete zrtve vijetnamaca koristite izraz "dead" (poginuli). Ima razlike, zar ne? Yankee do this smart .
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat