Tema: Tenderi
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 03. 2006.   #7
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Još jedan problem je izbjegavanje tendera od strane recimo Administracije grada Banjaluka(www.banjaluka.rs.ba/) i opština u RS. Prema zakonu oni imaju obavezu za svaki iznos preko 3000 KM objaviti tender, ali to izbjegavaju i rade projekte i do 60 000 KM(a koji realno koštaju 5000 - 10 000 KM) sa lokalnim firmama(www.orange-solutions.com) koje su u relaciji sa zaposlenima u Administraciji grada i političkom partijom koja je na vlasti u gradu.
Kada navodis ovakve stvari onda moras biti 100% siguran da si u pravu. Osim toga da li si ti ucestvovao na tom tenderu pa znas da ga nije bilo, da je namjesten i slicno (nemam nikakve veze sa gore pomenutim samo me interesuje)..

Citat:
Jedino što je nas spasilo je dobro poznavanje zakona o javnim nabavkama i aktivno učešće pravne podrške.
Ajde objasni mi kako ti je to pomoglo da prodjes na nekom tenderu da nisi tuzio nekoga sto nije prihvatio tvoju ponudu??

Citat:
moja firma je učestvovala na 4/4 tendera koja su kod nas(Banjaluka, RS) objavljena vezana za webdesign u poslednje 2 godine(od kad radimo). Uzeli smo 3/4.
Eto navedi koji su tenderi u pitanju pa ces vidjeti da se radi o privatnim firmama a ne o javnim preduzecima...
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat