Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2010.   #38
Xpirit
Dejan Nikolić
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
Xpirit is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao SSpin Pogledajte poruku
@Xpirit

Možeš li nam navesti jedan od tih sajtova (1-2) koji imaju tako dobar (na taj način koji opisuješ) model prodaje, naravno ako nije tajna (ne moraju biti tvoji, od tvoje firme).

Uvek je lepo videti i pohvaliti dobar primer, ako se slažeš
Pa mogu ali to je specificno za posao kojim se moja firma bavi. Ne znaci da moze da se kopira (a mozda i moze). Tema ovde nije kako napraviti pare medijskim ili content driven sajtovima vec ko moze da diktira cene a ko mora da prihvati sta mu trziste, ili konkretno u ovom slucaju, HTTPool nudi. U nekim slucajevima i mi smo bili primorani na to. U nekim nismo.

Ali da odgovorim, iako je bespredmetno za raspravu. Mi imamo inkubator u okviru firme koji omogucava infrastrukturu "Start-up" sajtovima (urednike, honorarce, marketing, traffic management i sl) i troskovi istog se rasporedjuju na sve sajtove koji su u njemu. Trenutno su to magazinski sajtovi ali ce se to siriti (sto ce biti mnogo teze jer se brend gradi od nule). Sajtovi (ili bolje receno do sada samo jedan, Story.rs) koji uspeju da zarade dovoljno da imaju sopstvenu infrastrukturu, se izdvajaju iz inkubatora. Oni koji ne pokazuju dovoljno snage na trzistu se gase.

Prodaja je odvojena tj. nije specificno vezana za brend vec za ciljne grupe.
Xpirit je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Xpirit za poruku: