Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 07. 2006.   #11
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao godza
imash link, kliknes na njega, pojavi se select box, kom se uradi focus(), korisnik treba da odabere opciju iz pojavljenog selecta ili da nastavi da surfuje dalje u oba slucaja taj select treba da nestane tj da se sakrije.
Interesantno rešenje. Pretpostavljam da ti se combo pojavljuje na mestu linka koji si kliknuo, i kad se zatvori treba da se ponovo pretvori u link, samo sa izmenjenom vrednošću?

Ovo mi zvuči praktično, ali sa usability stanovišta malo nespretno: link sugeriše određeno ponašanje (odlazak na drugu stranicu), korišćenje za druge stvari krši konzistentnost.

Jedno moguće rešenje su ti već rekli: obrada u onclick samog dokumenta. Ovo ne bi trebalo da pravi veliki problem, čak i to što ih imaš desetak: možeš korišćenjem custom atributa na selectima i javascripta u document.onload eventu da izvedeš da ti se po učitavanju svi takvi komboi zamene linkovima i postave odgovarajući event handleri na jednima i drugima...

// Edit:
Malo sam se igrao sa ovim i onblur se dešava pri prvom kliku na body, i na FF i na IE6. Ne znam na kom brauzeru si ti isprobavao...

Evo u atačmentu imaš kod koji sam ja isprobavao. Malo je traljav ali radi u oba brauzera i HTML je potpuno čist (specijalni SELECT-ovi se obeležavaju class atributom).
Priloženi fajlovi
Tip fajla: html anchorselect.html (1,4 KB, 1036 pregleda)

Poslednja izmena od jablan : 23. 07. 2006. u 15:00.
jablan je offline   Odgovorite uz citat