Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 04. 2008.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ovo je objašnjenje a ne "koristi SVN"

Šta to sada Dejane praktično znači? Svaki filetime se pre "prikaza" preračuna kao GMT +- trenutna vremenska zona? Evo sad sam i probao, upravo to se dešava, čim se promeni vremenska zona - automatski se menja i vreme fajlova.

Pokušavam da nađem logiku u tome. Recimo odem na Aljasku na pecanje sa ortacima i u povratku napravim file u 6pm po lokalnom vremenu, što je GMT -9. Onda otputujem recimo u New York (GMT-5) gde je u trenutku kreiranja fajla bilo 10pm, i promenim vremensku zonu sa -9 na -5 i on mi promeni filetime da je napravljen u 10pm.

I onda sedim u New Yorku i mozgam da li sam stvarno napravio fajl u 10pm ili imam cool 4400 ability Pa onda dodje "boss" i kaze "lazes da si krenuo nazad u 6pm kada si fajl napavio u 10pm a znam da si fajl napravio jos na aerodromu to si ti nešto ovde skarabudžio"... pa, boss... to je lokalno vreme, u stvari nije lokalno nego njujorško, u stvari bio sam tamo ali mi je upisao vreme kao da sam bio u new yorku... u stvari ne znam ni ja više gde sam bio kada ... you're fired... liar
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat