Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 11. 2009.   #7
ivanbj
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 15.01.2009
Poruke: 50
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
ivanbj is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
a cek, zasto bi instalirao 2 WP-a, samo podeli sve u 2 osnovne kategorije srpski i engleski. Jeste malo vise cimanja da namestis gde se sta prikazuje, da se ne mesaju jezici, ali nije to nuklearna fizika, moze sasvim fino da radi bez ikakvih posebnih pluginova, samo uz malo rucnog tweakovanja teme...
pa ne znam, meni to deluje kao veće cimanje - lakše mi je nekako da instaliram 2 wordpressa i da jednostavno iskopiram themes i plugins direktorijum sa prvog na drugi i podesim ga identično.

ako bi se išlo preko kategorija izmene na temi bi bile dosta veće, prvo oko prikaza sadržaja, oko prikaza menija na 2 jezika, različiti jezici za nazive određenih statičnih delova sajta, različite strane (ne samo postovi), onda trebalo bi videti kako da pretraga na jednom wordpressu ne vraća rezultate sa drugog jezika koji bi bili dupli ...

sadržaj i onako mora da se unosi 2 puta.

meni je lakše da napravim 2 poddomena ili bar foldera u public_html i da ili napravim redirekciju na default jezik ili da se vidi da redirektuje na neki jezik preko IP-a.

ako ovo nije problem za ažuriranje ja bih tako i uradio.

naravno moguće da su kategorije bolje rešenje iz nekog razloga koji ne vidim, a i ja bih voleo da izbegnem 2 x wp
ivanbj je offline   Odgovorite uz citat