Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 11. 2005.   #52
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
godza:
Oni jesu prikazali svetu da Ruby on Rails postoji, i da je on potpuno ravnopravan, ako ne i bolji programski jezik od trenutno koriscenih. Ja ne vidim sta je lose u popularizaciji kvalitetnog razvojnog jezika?

Mislim da je ruby star nekih 10tak godina (ilija ce me ispraviti ako gresim), tako da on nije mlad jezik ...
Nisam ja ni rekao ništa loše protiv popularizacije Rubyja, odnosno RoR frameworka. Samo sam konstantovao da su za popularizaciju prvo RoR-a, a zatim Rubyja zaslužni 37signals. U cijeloj toj priči je super presedan da glavnu ulogu u popularizaciji nekog jezika nisu odigrali veliki igrači, već konkretno blogosfera.

Citat:
degojs:
A komentarisati neku tehnologiju (npr. .NET) samo na osnovu nekog iskustva sa nekim ljudima je neozbiljno (dakle, ne na osnovu tehničkih argumenata). Ja lično nisam primetio da je .NET precenjen ili da su programeri prepotentni - naprotiv, .NET je prilično čist i jednostavan za programiranje, te ne vidim kako bi neko mogao da se uzdiže zato što programira u istom. Jedna od poenti kod dizajniranja je bila upravo da se stvari olakšaju: razdvojena prezentacija od logike (ASP.NET), čistiji objektni model, upravljanje memorijom, deployment..
Ne vidim kako bi se neko uzdizao sa stvarima koje izuzetno olakšavaju rad.
Komentarisani su .NET developeri, a ne tehnologija.

Citat:
degojs:
Ne mogu da uporedim Javu/JSP/C#/ASP.NET sa Ruby, jer Ruby nikad nisam koristio, ali ne vidim kako stoji izjava o tome da je smešno koristiti C# za web razvoj i kako bi pominjanje "ASP.NET" trebalo da "ring some bells".
Slažem se sa ovim. Mislim da nikako nije u redu prozivanja C# kao tehnologije za web razvoj.

Citat:
Ilija Studen:
Čistoća koda nije bitna? To pravi programer nikada neće reći. Ovo je jedna od većih odvala koje sam čuo u skorije vreme...

[...]

I sad se stvarno isključujem iz diskusije: Ruby, Python i slični, "egzotični" jezici su za ljude koji se ne zadovoljavaju prostim "Bitno da to meni radi posao", već od svog alata traže nešto (mnogo) više. Mislim da tu mašite poentu. Iskreno, mislim da je Ruby kvalitetniji jezik od PHP (jezik koji trenutno koristim). Teško da bilo kod vas može da me ubedi u suprotno (pod uslovom da ima želju za tim). EOD s moje strane.
Mainstreem vs. Alternitiva... na to se na kraju krajeva priče svode.
mungos je offline   Odgovorite uz citat