Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2007.   #27
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Čitam i kapiram da ima istine u svačijem postu do sada, tj. mogu da se složim barem sa nečim što je svako ovde napisao. I sa Ilijom koji kaže da višim cenama odbija "sitnu ribu", jer uvereno znam i tvrdim da ima naših ljudi - što dizajnera, što developera - koji ostvaruju cenu 25+ eura/h. Takođe kapiram i Boccia koji kaže da ako si u tom "društvu" to znači da si filthy rich, što zaista ima smisla. Kapiram da je istina negde između jer stvari retko kada budu crno-bele kad se određuje cena sata ili honorara.

Ja lično jesam radio i "za eksere" kad se moralo (svoj prvi interfejs sam naplatio 80e), radio sam kasnije i čitave sajtove za 70e, ali bilo je i projekata iz kojih sam izvukao i 1k+ e (ne bih da postavljam tačne cifre).

Mislim da je cena od 15e/h sasvim ok za čoveka koji dobro radi svoj posao (profi), ovde u tj. iz Srbije. Cena od 10e/h je za čoveka koji je sasvim solidan, ali ima još uvek da uči. Ruku na srce, za domaćeg klijenta mislim da nisam nikada naplatio radni sat više od 10e, ali kada radim za strance ne idem ispod 20e/h.

Lično uvek gledam da izvagam sve faktore kada se odlučujem za iznos honorara i da obe strane budu zadovoljne. Mirno spavam jer nikad nikog nisam odrao, 'fala bogu ni mene nikada nisu ispucali za keš.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat