Tema: DDOS napadi
Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 01. 2008.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default DDOS napadi

Dok sam bio u B92 je bio jedan DDOS napad kada je sajt bio neko vreme nedostupan. Za vikend je bio DDOS napad na server gde se nalaze neki sajtovi iz Rate Solutions mreze pa je tako i Karike.com sajt bio za vikend nedostupan ukupno jedno 8 sati. Posle se ispostavilo da je glavna meta napada rumunski sajt Limpa.ro, isto u Rate mrezi. Dobro je sto se stvari brzo vracaju u normalu kada je rec o posetiocima i aktivnostima na sajtu.

Ono sto me zanima je koje je vase misljenje sta je najbolja preventiva od DDOS napada i da li se oni uopste mogu spreciti ili se samo mogu sanirati posledice, brze ili sporije. Kada su tako veliki sajtovi poput Yahoo-a, Amazon-a, Ebay-a bili offline cak i par dana zbog istog problema sta da ocekuju manji sajtovi?

Ono sto je problem je sto obicno web hosting provajder kada utvrdi napad na neki sajt automatski iskljuci dati sajt sa Interneta kako bi drugi sajtovi bili online. Pretpostavljam da su mirror sajtovi jedno od resenja, nekad resenje moze biti resenje postavljanje servera u zemlju odakle je i sajt pa onda neko vreme iskljuciti dolazni saobracaj iz inostranstva. Pretpostavljam da je ipak lakse pratiti aktivnosti korisnika u okviru date zemlje.

Koje je misljenje o ovoj temi i sta mislite koliko ce biti slicnih napada na popularne sajtove? Da li ste vi imali ovakvih iskustava?

BTW. Razmisljao sam da li je tema za Web hosting ili E-business ali mislim da je ovo pre svega problem u vezi sa poslovanjem kompanija na Internetu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 07. 01. 2008. u 23:52.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat