Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 07. 2014.   #5
Dzonny
član
Certified
 
Avatar Dzonny
 
Datum učlanjenja: 02.01.2010
Poruke: 67
Hvala: 2
4 "Hvala" u 4 poruka
Dzonny is on a distinguished road
Default

Evo posle dužeg vremena opet ja

Danas nam Ministar izlagao predlog o izmenama ovog zakona, pa će banke biti obavezne da svaku deviznu uplatu fizičkim i pravnim licima prijavljuju poreskoj upravi koja će proveravati da li su te uplate evidentirate, te uredno plaćeni porezi. U prevodu: više nema izvlačenja (I guess ).

Link sa kakopedije lepo je objasnio čitav proces za plaćanje poreza, ali nisam siguran koliko je još uvek aktuelan obzirom da je prošlo došta vremena od njegovog objavljivanja.

Mene zanima da li neko ovde primenjuje u praksi (u Srbiji) ovakvo plaćanje poreza i doprinosa, i da li mi može reći tačne procente za konkretno freelance poslove (programiranje i menadžerisanje trenutno)? Da li to spada pod autorsko pravo? Negde pročitah kako je za autorsko pravo potreban bar VI stepen stručne spreme što ja (još uvek, pošto studiram) nemam?
Normirani troškovi u ovom slučaju su koliki?

Izvinjavam se na gomili pitanja, ali nadam se da neko ko se već bavi freelance poslovima može da se javi sa konkretnijim podacima, a verujem da će zanimati još ljudi obzirom na to da će predlog koji je danas ministar iznosio biti jako brzo usvojen.

Pozdrav svima!
Dzonny je offline   Odgovorite uz citat