Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 06. 2009.   #1
cocteau
novi član
 
Datum učlanjenja: 08.06.2009
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
cocteau is on a distinguished road
Default problem sa dijalozima u C++u

zdravo svima :]
prijatelj me je uputio na ovaj sajt, gde bih mogla naci odgovor ili pomoc nekog iskusnijeg sa C++em.

problem je sledeci. uradila sam slicice da bih lakse objasnila, davacu koordinaciju. napravljen je dijalog, koji se sastoji iz jednog, da tak okazem, fiksnog dela (lista sa leve strane), i desnog dela na kom se nalazi "child" dijalog. (ne znam kako bih drukcije rekla na nasem jeziku) taj child dijalog je napravljen sam za sebe, i da bi bio u funkciji, mora se nakaciti na taj glavni, pomocu fje AttachChildDlg, koju smo mi pravili. u toj listi, stoje 4 stavke, i na kliktanje bilo koje, taj child dijalog se menja u zeljeni, pritom, se taj koji je bio prethodno, "otkaci" (fjom DetachChildDlg), a novi, izabrani, nakaci i radi na njemu. dakle tako to funckionise

desava se sledece, gubitak dela dijaloga, kada se sa child dijaloga pozove sledeci dijalog, pa sa njega jos jedan, i vrati na taj pocetni. svi ovi dijalozi koje sad pominjem se "kace" na prethodni i prilikom izlaska sa njega, se "otkace". kad prodjem kroz gorepomenute fje, i one iz kojih ih zovem, dakle kompletno kroz taj deo koda - bude sve u redu. ne znam sta bih mogla da uradim..postavicu i delove koda ako neko ima ideje sta bi jos moglo biti..mozda je nesto u samim properties od dijaloga, ali nema sta nisam probala.

glavni dijalog, na kom je sa leve meni u vidu liste, a sa desne strane je taj child, "nakacen".

ilustracija:



kad se kline na zaokruzeno, otvori se sledeci dijalog



i onda se opet markira nesto, i otvori i poslednji dijalog



vratim se kroz OK do prethodnog, pa opet OK do prvog i:



eto tako..pa ako neko ima i najmanju ideju, molim da napise
cocteau je offline   Odgovorite uz citat