Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 08. 2005.   #15
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ilija:
I sam znaš da nije uvek tako. U dobrom delu slučajeva i sami developeri biraju platformu.
Što je pomalo u suprotnosti sa onim što sam kažeš posle:

Citat:
Istina, ali to ne rade zato što vole, već zato što moraju
Drugim rečima, radi se ono što se mora. A ako XAML počne da se gura, bojim se da niko neće pitati developera šta on voli, jer zna se da on ipak najviše voli - pare.

Citat:
Ako IE7 ne stekne poklonike među većinom developera već podbaci (ne tvrdim da će se to desiti, ali je velika šansa da do toga dođe...) tehnologije koje donosi neće zaživeti u potpunosti već će se vrteti po intranetima i prilično malom broju sajtova.
Ne znam zašto toliko povezuješ Avalon (tj. Windows Presentation Foundation, kako ga sada zovu) sa IE 7? Koliko sam ja nešto skontao, to nema mnogo veze jedno sa drugim mnogo.

Citat:
Slažem se. XAML možda napravi isti, ako ne i veći buzz od Ajaxa, ali opet... To ne treba ništa da znači. Videćemo šta će se desiti.
Ma nemaš ti ništa mnogo od buzz-a, dok ga MS ne podrži. Vidi koliki je buzz oko CSS-a još odavno, a MS godinama ladno ne mrda po tom pitanju IE i naravno "jebe u zdrav mozak" sve ostale. Sad ih je Firefox naterao da se pokrenu iz mrtvih, ali mi se čini da je to više usledilo zbog poslovično loše sigurnosti kod IE, a ne zbog buzza oko CSS-a i ostalih standarda u koje se ja, kao i najveći deo korisnika, baš i ne razumemo Ali šta je virus i spyware, to smo svi saznali

Citat:
Amin Ali pazi, to je nešto što Microsoftu apsolutno ne ide na ruku. Sećaš se priče Google vs Microsoft (pitanje platforme)?
Ne vidim kako im to ne ide na ruku, čak naprotiv.

Kontaj samo, na kraju priče, da ćeš uskoro u Visual Studiju da koristiš praktično istu tehnologiju i jedan kod za programiranje raznih aplikacija, bilo da se radi o standardnoj desktop ili aplikaciji koja se dotura sa servera. Bar tako obećavaju a ja ne vidim kako će ostali tome da pariraju, jer pobogu, Windows već *jeste* na svakom desktopu.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat