Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2005.   #5
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

mali OT, ali valjda nam shefovi nece zamjeriti

ja sam tek 5-6 dana u vezi s Cake-om, tako da je moje poznavanje istog poprilicno skromno uz malo strpljenja i mozganja lako ces se snaci, sve sto trebas je da "pohvatas" konvencije kojih treba da se pridrzavas. nemam nista gotovo, ali radim sajt (jos uvijek samo na localhostu), kad zavrsim okacicu link. iako sam newbie i pravim poprilicno gluposti dok ne ukapiram kako stvarno nesto treba da se izvede, mogu sasvim sigurno reci da je kod u velikoj mjeri pregledan i jasan (za razliku od onog sto sam prije pisao, razlika je kao nebo i zemlja), znas uvijek gdje ti je sta - jer da nije tamo onda ne bi radilo

za obicnu akciju ti ne treba gomila fajlova - uglavnom mozes sve stavljati u controller, a ako ponesto smjestis u helper - isto ti dodje site-wide akcije drzis u app_controller-u, itd itd. prati njihovu google grupu (http://groups.google.com/group/cake-php), gomilu stvari sam skontao tek tamo. Dokumentacija im jeste mizerna, ali nije im uzeti za zlo jer je Cake jos uvijek "beba"

sto se tice "ozbiljnijih" aplikacija, mislim da ce 0.10 verzija (aka 0.9.2 trenutno) biti skroz ok (dok ne izadje final 0.10, ja se drzim 0.9.1 jer mi zasad radi posao, i to dobro)
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat