Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2005.   #9
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Sorry, gledam ovu temu danima i uopste ne razumem ovo što si nabrojao.

Koje su tu u stvari prednosti? To što je klasa manja? Kakve to veze ima, ne učitava se klasa u browser. To što se ne kompajlira? Pa šta da kompajliraš kad i nemaš template nego php sa include? To što ti ne treba write permission? Od kada je write permission problem osim na onim free hostingzima. To što je jednostavnije? Možda, ali smarty se pokazao kao izuzetno jednostavan, i komplikovanost nikada nije bio problem smarty, ljudi (čak i oni koji nemaju pojma sa programiranjem) ga nauče za par sati.

Po onome sto si napisao ti i nije template engine nego (ne)običan PHP.

Mi smo jednom imali diskusiju po tom pitanju i kod tebe se, bar prema onome što sam video, nigde ne vidi čak ni tanka linija između template i engine. Tu si pravio krucijalne greške (ne programerski nego konceptualno za template sistem), ti na primer iz backend dodeljuješ .CSS određenom template, što ruši sam "backend-template" koncept. Backend ne mora da zna koji CSS se koristi na strani, njegovo je da obezbedi zatražene podatke, a frontend template ih prikazuje ili radi sa njima šta hoće.

Pravi template sistem mora da jasno razgraniči dokle ide backend (php), a gde je frontend (template). Takav sistem mora da omogući da recimo programer i dizajner mogu odvojeno da rade na istom projektu.

Tvoj sistem je možda dobar, neću da ulazim u to, ali to nema veze sa template engine.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat