Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2005.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@Ilija: osnovna ideja template endzina ala Smarty je za timski rad, kad imas ljude koji ne znaju php (pa su manje placeni), a rade ti template... onda oni nauce par osnovnih fora iz Smarty sintaxe i mogu na miru da seckaju html, a ti radis programiranje nezavisno...

Inace kad ja sam radim sve, apsolutno se slazem sa tobom, php je sam po sebi embeded jezik i nema potrebe da se izmislja dodatni jezik. Ako nateras sebe da koristis minimum koda u templejtima (echo, if, for, funkcije...), a sav ostali kod drzis van templejta, onda Smarty sintaxa nije preterano laksa od php-a, ko zna bar neki jezik sa C-like sintaxom (php, js..) ce se lakse snaci sa for petljom nego sa smartijevim blokovima...

Ali ostaje i dalje kesiranje outputa, koje je u Smartiju odlicno reseno, a ovako bi morao da ga sam pises...
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat