Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 08. 2008.   #46
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
postoje izgovori, ali postoje i razlozi. stavi se u poziciju nekog ko je par godina pred penzijom koje se plasi jer moz samo da crkne od gladi na ovu skupocu

pomerena nam je percepcija. gledamo svet iz pozicije zapolenih u it-u gde su plate znatno vece od proseka, koji je btw nedovoljan za normalan zivot. pogotovu je to vidno ako se makne malo dalje iz beograda, po unutrasnjosti ljudi zive ko kerovi
Nemam ja opravdanja za državu ali je nemam ni za sve medju nama. Većina tih 5godinapredpenziju su potrošili i naših 15 godina (znamo svi kojih, ali sada). I sad, kažes, da se stavim u njihovu poziciju? I to će im pomoći? Ali ni oni neće (nisu!) svi dobiti dobiti po almoust 400 evra/mesecu-a-do-tih-5-godina. Pre bi trebalo da se prekrste, odnesu cveće Brozu, popiju raso', posete Džajića, štagod što će da ih otrezni i vrati u realnost( a ne da ih se tretira kao da su tinejdžeri u problemima). Svako snosi odgovornost za sebe. U afričkom plemenu i na Menhetnu i na Istoku i na Zapadu. Tako je bilo uvek, tako će biti i nadalje.
Imam razumevanja za mnoge druge diskriminisane grupe u ovoj zajednici( da ih ne nabrajam, sigurnom ste u nekoj hteli ili ne?), ali nekako mi mnogo široka to n godina do penzije.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat