Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 01. 2007.   #1
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default dump MySQL baze, ali na siguran nacin..?

yo ppl,

evo vec 4h se vrtim u krug, pokusavam da napravim PHP skriptu koja ce da mi radi bekap cele baze, kada se pozove (znaci nije mi potrebna automatska skripta koja se izvrsava na zadati vremenski interval...), ali mi se ne da, pa to je.

pokusao sam ove stvari:

PHP kôd:
1$query  "SELECT * INTO OUTFILE '$backupFile' FROM $tableName";
gde mi je promenljiva $backupFile:
$backupFile $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']. "/backup/bekap-" date("Y-m-d-H-i-s") . '.gz'
onda sam probao i ovo:

PHP kôd:
2$command "mysqldump --opt -h $dbhost -u $dbuser -p $dbpass $dbname | gzip > $backupFile";
system(command); 
ili isto to sa "exec" komandom -> 
i ni jedno ni drugo (ni trece) nece da radi. nemam dozvole u mySQL bazi za OUTFILE, a to je sve na remote hostingu, tako da oni to nece da mi menjaju, niti mi se iskreno svidja ideja da mi mysql ima preveliku slobodu i da vrslja i pise/brise po fajlovima na serveru, sounds like a bad idea. svasta bi onda svako mogao da uradi :P

a ovo drugo: opet ne moze, jerbo host je zabranio koriscenje system i exec komandi. :|

e do jaja.

i sad moje pitanje za vas je:
- da li postoji neki "smart" nacin da se automatizuje bekap mysql baze, znaci da ne moram svaki put da idem na PHP Admin i da radim sve rucno (nije meni cimanje, nego moram to da napravim da bude user-friendly za admina [doduse i php Admin je user-friendly, ali stagod. zahtev je zahtev.] )

anyone done this kinda thing before?

thx 4 ur time 'n' effort,
props,
dootzky
dootzky je offline   Odgovorite uz citat