Tema: PHP pomoć
Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 11. 2009.   #12
Latino Discovery
novi član
 
Datum učlanjenja: 06.11.2009
Poruke: 9
Hvala: 9
0 "Hvala" u 0 poruka
Latino Discovery is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao eraser Pogledajte poruku
Pa za to ti treba ili dodatno polje u tabeli koje ce da bude counter za broj glasova ili dodatna tabela npr.tbl_sms_votes koja ce da ima sledeca polja (id, sms_id, votes). Pored prikaza svakog sms-a mogao bi da stavis link ka stranici koja ce da radi update tog sms-a, ulazni parametar ce da bude id sms-a.
Ovo je jedan od nacina, vremenom kada malo 'udjes u stos' videces da sve ovo nije toliko tesko i da za resenje svakog 'problema' postoji vise nacina.
eraser, sviđa mi se više ta prva ideja (deluje jednostavnije). Dakle, hteo bih da korisnik ocenjuje sms ocenama od 1 do 5 i da može da vidi trenutnu ocenu npr. 3,8. Takođe bih hteo kada oceni jedan sms da ga odmah baci na drugi kako bih izbegao to da 15 puta ocenjuje jedno (to ću ja mislim lako sa onim tvojim kodom za generisanje sms-a). Znači ako korisnik oceni neki sms sa četvorkom, php skripta uzima id od tog sms-a koji je ocenio i u taj red dodaje četvorku, odnosno sabira je sa prethodnim zbirom ocena i deli sa brojem glasova huh Jel postoji neka php skripta ili tip polja u samoj bazi da se to radi automacki? Da ne moram sad da imam polje za broj glasova, polje za ocenu, polje za zbir ocena i polje za rezultat.


@japan
vidim da je korisno to što si mi dao da čitam, međutim ja bih morao mnogo više da čitam jer ne znam ni šta su klase U svakom slučaju ću sve to pogledati i posle verovatno imati pitanje koje se tiče bezbednosti samo da se rešim ovih glavnih muka.


@AnonymousCoward
imaću manje od 500 poruka, a predpostavljam da MySQL-ov rand() ne valja jer se dešava da ponovi id ili tako nešto? U svakom slučaju ću za sad ostaviti ovako pa kad budem ono glavno završio, posvetiću se detaljima funkcionalnosti i perfekcije


ps. sajt samo što nije gotov , moram još da odradim taj rejting i odmah ga "puštam u promet"
Latino Discovery je offline   Odgovorite uz citat