Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2011.   #12
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Probus Pogledajte poruku
Sto se mene tice to je vise nego OK,a zasto ?

Kad se drzava dozove pameti i sredi bice mi drago da placam poreze a sada bi to bilo samo punjenje dzepova raznim hostaplerima
Razumem ja sta ti hoces da kazes i to sto si rekao stoji, osim gore citiranog. Zasto ?

Zato sto ce se onda drzava srediti na sveti nikad.
Jer sustinski nije drzava problem, nego sistem koji se krije iza njenog imena.
Ne mislim samo na politicare koji su tu zbog one ili ove afere, zbog proneverenog novca, vec i na "obicne" ljudi ... npr. kao ovi, pa onda one ljubazne tete na salterima opstina, zavoda, po domovima zdravlja, ti nastavnici koji su toliko zainteresovani da nekog nesto nauce, ali za strajk uvek spremni (ako cemo iskreno koliko ucenika pa cak i studenata zeli nesto da nauci), pa na poslodavce koji rad u u prodavnicama placaju po 8000 dinara mesecno (a prijavljen si 100%) itd...
Ovim prakticno samo prolongiras ovu agoniju (tako sto ces da nesto ucaris na crno - neko vise neko manje, tako sto ces nekog da potplatis da zavrsis nesto ili da nekoga predjes ili mu ne isplatis platu).
I na sta se onda ovo svodi ... verovatno na "Gde svi Turci tu i mali Mujo".
Pa ako niko ne cisti svoje dvoriste sto bih ga i ja cistio. Svi tako rade, sto bih se ja pravio pametan. I onda te svi gledaju ko 13. prase.
Ali kada bi se "nekako" preko noci promenila svest vecine ljudi (ima ovde i manjine koja zdravo razmislja i posteno zaradjuje) mozda bi tada i bilo nesto.

Ali kako stvari stoje, pre ce se nesto ostvariti kod Brace Grima, nego sto ce ovde stvari leci na svoje mesto (u neko dogledno vreme).

PS
Ovo moje zapazanje nema veze sa topicom, jer svaka tema koja ima u sebi "buducnost" pre ili kasnije zavrsi na ovako nesto
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 08. 02. 2011. u 22:20.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat