Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 06. 2011.   #57
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Izvini, ovo je jače od mene.

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Što se cena u fiksnoj telefoniji tiče, ja baš i ne vidim tu neku konkurenciju? Orion u Beogradu i Novom Sadu, Telenor je dobio licencu ali još uvek ne radi. Na papiru postoji konkurencija, ali u realnosti je Telekom i dalje monopolista i podiže cene kako mu se ćefne.

Ja se samo nadam da će, kao što sam i pisao u svom postu o prodaji Telekoma, svi oni koji su kukali i bili protiv prodaje našeg najuspešnijeg preduzeća sada bidi veseli i da će sa radošću plaćati svoje povišene račune, jer će tako Telekom biti još vredniji i još profitabilniji.... Pa uživajte...
Ovaj, khm, kao što si sam napisao u prvom pasusu, konkurencija na papiru nije dovoljna, a u komentarima na tekstu koji si linkovao je lepo rečeno šta je suštinski problem u razvoju fiskne telefonije (tzv. last mile) i zašto. To što je neko protiv ovakve prodaje, ne znači je protiv svake prodaje, odnosno privatizacije. Primarni cilj prodaje Telekoma ne treba da bude finansiranje predizborne kampanje, već stvaranje povoljnih uslova za ubrzani razvoj telekomunikacija u srbalja. Možeš to da shvatiš i kao stvaranje uslova za pojavu faktičke konkurencije na nivou cele Srbije, a ne samo u dva grada.

Elem, bez stvarne konkurencije, ni strani vlasnik neće imati motiv da spušta cenu, upravo suprotno.

Citat:
Oko liberalizacije, seti se i mobilne telefonije. Da li misliš da je liberalizacija (kakva-takva, postoje tri operatera koja rade na nivou cele Srbije) donela skuplje cene? Ja se sećam da smo ranije svi kuckali SMS poruke jer je minut razgovora koštao ko svetog petra kajgana. Danas uz razne pakete usluga mnogo ljudi više i ne koristi fiksni telefon..
Dobro, ako je to uporedivo, zašto onda faktički nemamo konkurenciju u fiksnoj telefoniji. Zakonski, monopol više ne postoji, zar ne?
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat