Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 09. 2009.   #3
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Koliko ja znam, malo ljudi se ozbiljno bavi i web developmentom (čitaj: PHP programer) i administratorskim poslovima istovremeno. I ne radi se samo o tome da oba posla traže puno angažovanje (ako hoćeš da radiš ozbiljne stvari), već obično postoji i razlika u afinitetima. Programeri obično ne vole da se bave administracijom, a i obrnuto, administratori se retko upuštaju u ozbiljnije programiranje. Ključno je da se baviš onim što voliš, inače su šanse za uspeh u startu bitno umanjene.

Imam utisak da su programeri malo bolje plaćeni i da im je lakše da dođu do posla. Možda se radi o tome da je tuđ tanjir uvek puniji. Administratori više dolaze u dodir sa ljudima i njihov posao obično podrazumeva sve i svašta, naročito u manjim firmama kakva je većina ovde. To je nekad prednost, a nekad mana. Čini mi se i da su mogućnosti za napredovanje manje. Ako nađeš negde podatak o platama, javi da znam i ja.

Poslednja izmena od nn.nn : 18. 09. 2009. u 18:45.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat