Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 07. 2008.   #16
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Da ne bude zabune, mislim da je ova ideja kompletna invazija internet privatnosti i da bi bilo bolje da je nema na ovaj predloženi način.

Ali ideja da će neko da iskoristi informaciju da je nečija ćerka nešto slala na net, mislim da je taj deo prevelika paranoja. Pa prvi će taj snimak njen dečko da zloupotrebi, a neko sa strane ne mora da ima autorizaciju da sniffuje mrežni saobraćaj - dovoljan mu je burek login i odlazak na "kućni snimci"

Brojne druge informacije dostupne su već svima u nizu od izvora do primaoca. Ovu moju poruku sasvim sigurno može neko da prati u SBB-u, ali ne verujem da se neko uzrujava oko toga, niti ja to činim.

Koga zaista zanima privatnost komunikacije postoje jednostavni metodi za dovoljno secure komunikaciju. Ili kao Perišić da lično nosiš papire i padneš u kafani (opet kafana )

Previše brige oko forme, a manje oko suštine.

Problem sa tim osvetoljubivim čovekom koji bi hipotetički mogao da ima pristup tih informacijama nije u pravilniku za pristup informacija, već da uopšte može da prodje bezbedonosno-psihološke provere i zaposli se u BIA, a naročito na tom radnom mestu. Nećeš smanjiti kriminal tako što ćeš zabraniti dostupnost pištolja već tako što ćeš povećati prosečan životni standard.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat