Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2010.   #13
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

a i druga stvar, kad sam pisao prvu izjavu na licu mesta nisam bas bio "pri sebi", bio sam u soku jer sam na trenutak pomislio da je ludak poginuo dakle, bas sam se potresao

u zapisniku samo stoji iz kog i ka kom pravcu smo se kretali, nista vise i naravno nase izjave, od soka leva strana mi je bila kontra smer, pandur izvalio da sam se tu zeznuo i kad sam "odkinuo" / lupio da je bio na od prilike 50m i uzeo to kao relevantno!

---

dakle, izracunao sam zaustavni put za brzine od 40, 60, 80 i 150km/h! dakle pobijam prvo brzinu kretanja time sto je ne moguce da dva vozila koje je preticao (koja su u trenutku zaustavljanja bila ispred divljaka) nisu zavrsila u mojim kolima ako je to bilo 50m razdaljine! dakle udaljenosti nisu tacne!

onda, ako se kretao 40km/h kako nije uspeo da se zaustavi, vec je kocio oko 75-50m po mojom slobodnoj proceni bez traga, i 25m sa tragom, udarivsi me i zavrsavajuci 30m dalje? kako je to moguce ako je vozio 40km/h?

onda, da je sve to tacno, ja sam mu ostavio prostora da prodje, zasto nije prosao? i sudija ce ponovo da pita zasto onda cu da pocnem sa fizikom, da objasnim da iste sile drugacije reaguji / deluju kod automobila i motora! dakle ako sa automobilom pokusate da na recimo 100km/h uradite naglu promenu pravca, sila inercije vas vuce dalje napred, ali u 90++% slucajeva vozila su projetkovana da se pri tome ne prevrnu - mnogo zavisi od prenumatika.. kod motora je sasvim druga prica, pri 180km/h, nakon naglog skretanja u desno kao sto je uradio, isto motorno vozilo bi trebalo da prodje narednih barem 100m da bi se motor "ispravio", svaki jaci pokusaj skretanja bi za posledicu imao pad sa motora sto se i desilo! dakle, cista fizika, nista ne izmisljam i ovo sam vec rekao sudiji, ali nije uslo u zapisnik tj. sudski proces, vec je samo pokrenuta protiv optuzba!

a sada cu da zahtevam da ovo bude uneto u slucaj kao "exprertski" zakljucak, koje ce svaki normalan sudski vestak moci samo da potpise
flash_back je offline   Odgovorite uz citat