Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2010.   #44
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
I ja pokušavam sa mojima da napravim deal da mi ne kukaju da imaju problem ako ne nude neko rešenje. Znači imaš problem i jasno ti je šta je problem, hajde onda mi se javi pa predloži rešenje a ne samo da mi kažeš "imam problem, kaži mi šta sad da radim?" Vi ovde čak idete dodatni korak u nazad sa pričom "imam problem i nema šanse da se reši jer je sve loše i potpuno je besmisleno i pokušavati".
Ne slazem se, postoji razlog zasto ti imas vecu platu od programera... posao project managera je da ga ljudi smaraju, da resava probleme i da snosi odgovornost za projekat. Da bude MD kad treba. Ok je naravno ako ti uspes da prebacis deo svoje odgovornosti na druge, to je znak da si dobar u tom poslu, ali ne mozes ni da ih krivis ako oni to ne zele da rade...

Isto tako, vezano za temu, ljudi mogu da ukazu na svoje probleme u okviru (realno minimalnog) e-business iskustva koje imaju, i super je sto neko za to pita, ja to zaista cenim kao potez... ali resenja za te probleme moraju da ponude oni kojima je posao da nadju resenja. Ne samo zato su oni izabrani na te pozicije da bi preuzeli dogovornost od ljudi koji time ne zele/umeju/mogu da se bave... vec pre svega zato sto besmisleno je da sad mi licitiramo sta bi mi hteli da bude, jer nismo ni pravnici, ni ekonomisti, nemamo ni vremena, ni potrebnih znanja, iskustva i resursa da ponudimo dobro resenje. Treba da se istraze postojeci zakoni i najbolje prakse drugih zemalja, da se konsultujemo sa strucnjacima i da se stvori jedna precizna slika kako to treba da funkcionise i sta je za to neophodno, sta je pozeljno, a sta moze, ali ne mora da postoji od preduslova.. to nije posao za amatere, time moraju da se bave ministarstva i strucne komisije kroz jedan ozbiljan, formalni pristup, ne moze to da se resi na forumima... just my $0.02 naravno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku: