Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 04. 2006.   #18
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Slažem se sa Oliverom - ako ne cenite sami sebe, ni klijenti vas neće ceniti. Kod nas ne postoji udruženje Web profesionalaca koje bi propisalo cene, klijent nema pojma o kom obimu posla se radi, tako da si u svakom pregovoru TI taj koji treba da staviš na sebe price tag.

Kad zatražiš 150€ za tebe i ortaka (znaci, oko 6200 din po osobi), da sam ja klijent prvo što bih pomislio je "Sa'će klinci da se igraju malo u Foto Šopu i Internet Ekspoleru". Da si rekao tri puta veći iznos, i otišao kod njega sa detaljnom specifikacijom posla na dve A4 strane, sigurno bi se i gazda drugačije postavio - ili bi vas oterao tamo gde sunce ne sija, pa ne biste morali da radite za siću, ili bi vam platio u tri rate čiji bi svaki iznos bio 150€.

Off Topic: Za svaki sajt može da se uradi specifikacija na bar dve strane, za one jednostavnije možeš da koristiš font šesnej'sticu, ceniće to što neće morati da stavljaju cvikere za čitanje


Trebaju vam pare za hosting. OK. A zašto ne biste imali i kusur?

Vidim po tvom smajliju da i sam znaš da si pogrešio u određivanju cene. Odradite ovaj posao kad ste ga već započeli, čisto da biste imali nešto da stavite u portfolio, a kod sledećeg klijenta dignite sebi cenu. Ako se neki klijent i pozove na to da ste ovome naplatili 150€, recite da je tu postojao neki posebni dogovor i zagonetno se nasmešite
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat