Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 07. 2008.   #44
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Bogamu, odakle meni taj imidž?!
Kad inteligentan čovek postavi glupo pitanje, jedino što mogu da zaključim je da se zeza

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Mislim, ko zna kako će biti kad moje dete bude imalo 5, 8, 12 godina, ali mislim da bi trebalo da radim na tome da internet i televizija ne budu zamena za vreme koje ja (i žena) treba da provodimo sa detetom: pre svega zato što smatram da mu možemo ponuditi mnogo kvalitetniji sadržaj nego što to mogu komp i TV.
Znači razumeš da predškolsko dete ne treba samo puštati na internet, već misliš da uopšte ne treba da sedi za kompjuterom? To je OK, ali kao što rekoh ima sadržaja koji su po mom skromnom mišljenju dobri za decu, pa čak i takvih koji su kvalitetniji nego oni koji ja mogu da im pružim direktno (pre svega engleski jezik koji moja 6-godišnja ćerka već govori bolje nego ja). Naravno, što reče Miloš, to nikako nije zamena za vreme koje treba da provedeš sa decom, ali na kraju krajeva ne možeš da provodiš 24 časa dnevno sa njima; i kad bi mogao, dosadio bi im . Mala deca ne mogu da se koncentrišu na jednu aktivnost baš toliko dugo i treba i mešani sadržaj - igra sa drugom decom, čitanje sa roditeljima, crtanje, pa i malo kompjutera, zašto da ne?

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
A što se tiče "video traume" koju si pomenuo, ne znam kako će bilo koji parental control da je spreči, ja sam najveće strahove u detinjstvu pokupio iz knjiga, i to vrlo često baš knjiga namenjenih deci.
Hmmm, ne verujem da će da se nešto istraumiraju čitajući Vini Pua, a "Na Drini Ćuprija" i opis nabijanja na kolac će da sačeka. U stvari, više me brine TV - Ameri iz nekog razloga smatraju da su "spooky" scene sasvim OK za decu.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat