Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 07. 2008.   #48
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Ne znam zasto, ali me ova rasprava malo podsetila na jedan topic na forumu kablovskog operatera gde se maltene "pobise" dve struje roditelja. Naime, tema je nastala kada se uveo BABY TV, televizijski kanal namenjen deci DO 3 godine ().
Gomila mama i tata je bilo odusevljeno kanalom i kako im je beba mirna kada gleda gomilu razmazotina razlicitih boja na televiziji, pa oni mogu na miru da rade svoje poslove i ne razmisljaju sta im dete radi . Da se covek zapita zasto su uopste pravili decu.

Slazem se da deca treba da nadju zanimaciju dok roditelj radi, ali mi je cudno sto se striktno drzite elektronskih medija (TV, Internet itd) - ok ok znam da je to tema, ali ima toliko lepsih konstruktivnih nacina: lepljenje i sklapanje raznih predmeta od drvenih stipaljki, slike od semenki, kestenje i cackalice, pravljenje kapica i zezalica od papira, vunice... Naravno, sve to zahteva da se provede vreme sa detetom - ali zar nije to poenta?

Mozda zvucim ko iz proslog veka (a i jesam), ali mislim da je veliki broj roditelja ali i zabavista, obdanista zaboravio na to. Jos uvek nisam majka ali nadam se da gresim.
Ja samo znam da sam imala divno detinjstvo i bez neta i ako se necega secam rado to su te kreativne stvari.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat