Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 02. 2007.   #10
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Meni ove statistike deluju kao manje nego realna poseta. Takodje, ako se ne varam, ovde se uzima broj jedinstvenih posetilaca i onda se racuna doseg ali ne znam da li racunaju jedinstvene posete samo posete iz Hrvatske jer kako onda mogu da procenjuju doseg u odnosu na broj ljudi koji koriste Internet u Hrvatskoj ako su racunali i posetioce koji dolaze iz inostranstva!?
ovdje je kao što je već istaknuto brojan JEDAN UNIQE na MJESEC DANA. dakle ako ja posjećujem neki news portal svaki dan... u 30 dana sam brojan samo jednom. tako da usporedbe s posjećenosti foruma ne stoje. jer nisam vidio do sada nijedan forum ili portal da bi samoinicijativno svoje statističke posjete izražavao na ovakav način jer im nikako ne ide u prilog usporedimo li ga s standardnim brojanjem uniqua po danu pa sumiranju od 30 dana.

što se tiče dosega ne postavlja se pitanje samo stranih posjetitelja nego i prometa drugih sajtova koji nisu u ovom istraživanju. Ako to nije mjereno opet se ne može naći ni približno točan doseg jednako kao što se nikada nezna ni stvaran broj aktivnih internet korisnika osim na osnovu procjena i relevantnih statističkih uzoraka. dakle očito je da je ovaj doseg maksimalno simplificirano izračunat tj. da se izrazio na udio u populaciji obuhvaćenoj tom prilično ograničenom istraživanju.

Poslednja izmena od jopa : 23. 02. 2007. u 01:08.
jopa je offline   Odgovorite uz citat