Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 04. 2011.   #36
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Razlike između banaka i klasičnih firmi su značajne, od sredstava i resursa kojima raspolažu, što ima svoje bezbednosne implikacije, do značaja delatnosti kojom se bave i odgovornosti koja se tu podrazumeva. Banke kada uzimaju ovakve podatke to rade iz realne potrebe pri obavljanju delatnosti od visokog značaja kao što finansijske transakcije, čime se štiti i banka i korisnik.
A zašto ti Limundov posao procenjuješ kao beznačajan u odnosu na banke? Svakom je svoj posao najvažniji i svakom su svoje pare najvrednije. Ako neka firma, banka, hotel proceni da je za njihovo poslovanje krucijelno da imaju podatke o korisnicima i ako su korisnici voljni da im ih daju, ja ne vidim problem. Ko si ti da proceniš da se banke bave nečim bitnim a Limundo se bavi nečim nebitnim osim tvoje slobodne sudijske procene?

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Poenta u priči o Limundu je da njima realno NE TREBAJU skenirani lični dokumenti, oni ih skupljaju zato što NEVERUJU SVOJIM KORISNICIMA za ispravnost unetih podataka. Ja lično imam problem sa time.
A misliš da na svim drugim mestima "realno treba" fotokopija lične karte ili izvod iz matične knjige rođenih ne stariji od 6 meseci ili fotokopija rešenja iz APR-a i ne znam šta sve ne? Limundo je jedina firma/ustanova u Srbiji koja traži nešto potpuno nebitno?

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Da sam znao da će mi tražiti skenirani LK/PASOŠ nikada ne bih ni pokušao registraciju. Ovako sam im VEĆ OSTAVIO SVE LIČNE PODATKE
...
To je blago rečeno nekulturno, a verovatno i nezakonito.
Ok, priznajem da to jeste problem što se nigde ne navodi da će se u četvrtom koraku tražiti fotokopija lične karte, čak se ne navodi ni u uslovima korišćenja koje korisnik treba da pročita pre nego klikne "Registruj me" na prvoj strani (a obično niko ne čita). Mislim da bi to zaista morali da isprave.

Poslednja izmena od mileusna : 09. 04. 2011. u 20:45.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat