Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2011.   #1
chachaker
Bogdan Trifunovic
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.12.2011
Poruke: 11
Hvala: 5
5 "Hvala" u 1 poruci
chachaker is on a distinguished road
Default Unable to mount Filesystem - Ubuntu

Postovanje,
Potrodicu su se da sto krace opisem problem, koji nisam u mogucnosti samostalno da resim.

U biblioteci gde radim koristimo jedan racunar kao file server (Ubuntu), sa sistemskim hard diskom od 160GB i dodatnim diskom od 2TB za smestaj raznih fajlova. Prilikom bekapa nase Digitalne biblioteke na sistemski disk od 160GB (ostavljeno da radi preko vikenda) u ponedeljak me je na poslu docekao racunar koji radi ali sa crnim ekranom na monitoru. Nije pomoglo restartovanje, odmah sam iz racunara izvadio disk od 2TB sa podacima, a potom i sistemski. Kada sam ih postavio kao eksterne USB diskove da prekopiram sadrzaj, racunari pod Windows-om i Linux-om ih nisu citali (mada se diskovi fizicki vrte). Vratio sam sistemski hard disk u masinu i podigao sistem sa Live diska. Sistem u Nautilusu prijavljuje HD kao "154 GB Filesystem". Kada pokusam da pristupim disku, nakon nekoliko minuta cekanja dobija se sledeca greska:
"Unable to mount 154 GB Filesystem
DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken."

Kada se ponovo pokusa pristupiti disku u Nautilusu izlazi nova greska:
"Unable to mount 154 GB Filesystem
DBus error org.gtk.Private.RemoteVolumeMonitor.Failed: An operation is already pending"

Kada ukucam mount u Terminalu particija sa sistemom se ne vidi, u stvari nema nicega nalik HD, dok fdisk prikazuje /dev/sda1 particiju kao boot (Linux), a sda2 i sda5 kao Extended i Swap. GParted takodje pokazuje particije, ali prijavljuje da su unmount. Probao sam da uradim mount iz Terminala za sda1 ali se nista nije desilo. Ne znam ni kako da pristupim fstab fajlu.

Pretraga Googla nije mi pomogla, ili nisam uspeo da nadjem pravo resenje, jer je mnogo scenarija podvedeno pod ovaj problem.

Unapred hvala,
Bogdan Trifunovic
chachaker je offline   Odgovorite uz citat