Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 07. 2005.   #3
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Da, baš sam provokator, da znaš :-) (kad već nisam dobar diplomata da izbegem PopUp-e...

Evo, primer je na http://xlt.viaphoenix.net/dpt_0000001/

(testiram na FF i IE, a kad stignem proveriću u svim ostalim browserima ;-) - hoću da kažem, ako neko koristi neki treći browser, neka se oseti slobodnim da istestira i prijavi ovde šta i kako radi.)

Tačka 1:
Kôd:
function openEditor_2downRight_closeWindow ()
{
    var editor = window.open ("editor.html", "editorWin", "width=550,height=400");
    editor.moveTo (screen.availWidth - editor.outerWidth, screen.availHeight - editor.outerHeight);
    window.opener = "";
    window.close ();
}
Ovo sa window.open radi valjda svuda gde ima JS i gde milost korisnika ipak dopusti da PopUp može da se pojavi. Kod oba testna browsera vidi se tačno testni sadržaj, ni pix manje ili više.

---

window.moveTo poznaju i FF i IE, ali je problem što IE ne konta window.outerWidth i window.outerHeight, pa se tu ne dešava ništa značajno. FF ovo odradi perfektno, prozor se smešta u donji desni ugao slobodnog ekrana (iako se ipak zbunio kad sam testirao na sistemu s 2 monitora, to buni sve redom).

- Postoji li način da se IE prozor smesti u donji desni ugao? (ovo je prilično bitno, jer se otvaraju 2 prozora, te se teranjem u naspramne uglove ekrana minimalizuje moguće preklapanje prozora)

---

Za zatvaranje prozora (otvarača) koristio sam foru imenovanja openera, ali ta prevara prolazi samo kod IE, FF otkulira window.close bez pardona.

- Postoji li način da se zatvori stranica kod FF? (ovo nije baš toliko bitno, ali originalna stranica gubi funkciju kada se otvori prvi PopUp, pa je najkomotnije da se ubije, ako može)

...
(ostale tačke kad dođem do daha... dotle ostaju 2 konkretna pitanja, zna li ko odgovor?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat