Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 03. 2011.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default problem sa php.ini

Pokusavam da osposobim PHPUnit kod drugarice, sve sam lepo instalirao preko pear-a, php radi normalno, medjutim nikako ne mogu da mu namestim dobar include_path kad se pokrece iz komandne linije (pa zato phpunit pukne). U pitanju je php 5.2.11 na Win7 masini, php je instaliran u C:\Program Files\PHP, a php.ini se nalazi u C:\Windows

Kad uradim php -i dobijem sledece (izmedju ostalog):
Citat:
Configuration File (php.ini) Path => C:\Windows
Loaded Configuration File => C:\Program Files\PHP\php.ini
Scan this dir for additional .ini files => (none)
additional .ini files parsed => (none)
...
include_path => .;C:\php5\pear => .;C:\php5\pear
Kao prvo php.ini je u Windows dir-u, 5 puta sam proverio, u PHP dir-u nema nicega ni slicnog, tako da mi nije jasno kako je mogao odatle da ga ucita, i zasto ga nije ucitao iz Windows dira?
Dalje, ovo u include path, taj string se ne pojavljuje nigde na kompu, pretrazio sam sve fajlove. U php.ini je include path setovan kako treba, ali on ocigledno ne ume da ucita dobar ini fajl. Jel on to dohvata iz registry-ja, ili je negde hardkodovana ta putanja?

jel se desavalo nekom nesto slicno? Pretpostavljam da je nesto do Win7 privilegija ?

EDIT: privilegije su u pitanju, kad pokrenem CMD kao admin onda sve radi. Koji je najbolji nacin da podignem privilegije, a da ne otvorim rupu na masini?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 04. 03. 2011. u 01:03.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat