Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 04. 2010.   #10
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Već sam napomenuo ranije, imam klijenta (srećom u mojoj vremenskoj zoni i još tehnički potkovan, pa konačno imam nekoga od koga mogu da tražim bilo šta smisleno) koji ima vrlo vrlo redak i specifičan problem koji očigledno leži u nekom podešenju servera. Dobio sam FTP pristup folderu skripte i uvid u conf fajlove apache-a, php-a i mysql-a. Tražio sam još koješta, čekam odgovor. Ovde ne mogu da kačim ništa preterano specifično:

- Ubuntu 5.7
- Apache 2.2.8
- PHP 5.2.4
- MySQL 5.0.26 na lokalnoj mašini, dedicated Ubuntu box sa 8GB RAM-a, od toga 4GB za MySQL kad je bio externi (ne znam verziju tamo)



Javiću kad dobijem neke smislene odgovore koji isključuju bilo šta gore navedeno. Ako odgovori uopšte, ne javlja se od popodne... Nekad (ovakvi klijenti) kad nađu rešenje jednostavno ne odgovore više na tiket. I tako mi je probio timeframe koji mogu da odvojim za njega, refundiraću ga svakako ako ne radi, samo mi ćef da znam zašto koči... pitah ovde samo zato što me je zagolicala tema, iako je suludo i ovo vreme koje sam do sad potrošio na jedan problem koji se dešava u tako niskom broju slučajeva.

Rekoh, možda neko zna kako/gde reći serveru da ne dozvoli jednom procesu da upucava ceo serv...

Izvinjavam se ako nekome ne prija način na koji sam postavio pitanje - nisam bio u prilici sa posla da pišem previše i da se cimam oko ovoga. Sad sam kući, sad opušteno.

U svakom slučaju imamo sad ovde neke vrlo korisne savete, fino popisane. Thanks svima!
__________________
ActiveCampaign - Email marketing made simple.
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat