Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2011.   #4
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Ja sam pocetkom godine imao slicnu potragu.

Npr. laptop koji sam gledao u webshopu, iako je pisalo na sajtu da ga imaju, nisu ga imali na lageru pa sam morao da ga prvo narucim. Dalje, trebalo im je neko vreme (kazu ~15 dana) da ga nabave. Medjutim kako bi oni uopste krenuli u tu akciju, bilo je potrebno da se cela suma uplati unapred, pa tek onda da oni poruce. Na nevidjeno pa nema gde + sto das pare unapred.
Da su prilike u zemlji drugacije, verovatno da ovo ne bi bio problem i da se ne bi nesto opterecivali sa "sta bi bilo kad bi bilo". Bili bi smo verovatno 99% sigurni da nas neko nece izigrati, a ako se desi, po kratkom postupku cemo povratiti nas novac.

Inace gledao sam i po obicnim radnjama. Ono sto jeste interesantno, a sto si i ti potvrdio, je da ti koji su u izlogu mogu da se "pipaju" uz prisustvo prodavca, ali ne mogu da se pale (odgovor iz 2-3 radnje, posle sam batalio).

Sto se tice novog zakona, bez obzira sta pise, ako ces se oslanjati na to, dobro se pre svega raspitaj. Kada im jednom das pare, tesko se posle izvlace, bio ti u pravu ili ne. Cak u razgovoru sa prodavcima, i oni tumace zakon o zastiti potrosaca na ovaj ili onaj nacin. Cak i sama inspekcija priznaje pre svega fiskalni racun kao dokaz da si negde nesto kupio (koliko prodavaca ce ti dati fiskalni racun? Uglavnom zavisi od renomea prodavnice).
Priznaju i druge stvari, garancije itd... ali moras u zavisnosti na kakvog inspektora naletis, da objasnjavas manje ili vise, duze ili krace. Generalno sve se svodi, kao i n stvari kod nas, da ako dodjes u neku nepovoljnu situaciju po sebe (vezano za neku kupovinu), da imas jake zivce, strpljenja i vremena za celu avanturu.

Ovo pricam iz licnog iskustva, gde sam posle 2 dana koriscenja imao 4-5 mrtva piksela i da ne nabrajam.
Medjutim nije bas ni sve tako crno. Na kraju shop koji sam se odlucio se pokazao kao pravi izbor i nisam imao problema.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat