Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 10. 2009.   #23
CyberCat
Maja Vasić
Na probnom radu
 
Avatar CyberCat
 
Datum učlanjenja: 21.11.2008
Poruke: 28
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
CyberCat is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za CyberCat Pošaljite poruku preko Skype™ za CyberCat
Default

Citat:
Originalno napisao Mixa032 Pogledajte poruku
Kao sto si vec konstatovao, vecina skola ima kurs "web design" pa onda tu za dva meseca stave html, css, js, php, flash, i jos ko zna sta tako privuku ljude, a krajnji rezultat sto se tice prenesenog znanja je ocajan.
Ne bih se složila s tobom. Kurs je tu da ti u sažvakanoj formi prenese osnovna znanja koja kasnije nadograđuješ. JS, PHP i Flash ne idu u osnovnu obuku, jer je to suviše informacija za početak.

Citat:
Originalno napisao Mixa032 Pogledajte poruku
Praksa je pokazala da u dosta slucajeva oni koji su isli na kurs imaju samo sertifikat i nista vise...

Zalosno mi je da vidim nekoga ko je zavrsio kurs npr Office a razmislja se kako da centrira text u wordu, i sl.
Onda nisu izabrali dobru školu
Veliki broj polaznika koji su kod mene završili kurs su nastavili da se bave izradom sajtova ili su makar napravili svoj sajt jer im je to i bio povod da dođu na kurs.

Citat:
Originalno napisao Mixa032 Pogledajte poruku
Kada bi mogao, voleo bi da vidim statistiku, koliko polaznika tog osnovnog kursa za web dizajn kasnije nastavlja time da se bavi. Verujem da bi to bio neznatan procenat, sto znaci da problem negde postoji i treba traziti gde.
Prvi problem je nivo znanja polaznika a drugi koliko je on kasnije spreman da nadograđuje ono što je naučio.

Odosmo predaleko...

Moje pitanje se odnosilo na to šta mislite šta obuka za početni nivo i za napredni nivo treba da sadrži - koje oblasti?
__________________
Dnevnik jedne Cyber mačke
CyberCat je offline   Odgovorite uz citat