Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 03. 2006.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao fuzzylogic
Citah neki dan clanak koji pokusava da definise "sta je zapravo 'usable'?", i dolaze do jako dobre definicije da je to ono sto radi onako kako ocekujemo da radi. A to je dalje sasvim subjektivno... nekome su to plavi linkovi, nekome zuti na tufnice.
subjektivno je kad gledas pojedine posetioce, ali ta definicija bi morala da se prosiri na "ono sto radi kako VECINA ocekuje", jer tebe ipak zanima da ti vecina korisnika bude zadovoljna. A verujem da mnogo vise ljudi smatra da je odgovarajuca boja za linkove plava, nego zuta na tufnice, zar ne ?

Mada sa ostatkom onoga sto si napisao se skroz slazem, ljudi poput Nielsena preteruju. Takodje, sto rece bojan, mnogo ljudi robuje validatorima, koji su ipak zamisljeni kao pomoc developerima, a ne nekakav vrhovni sud. Recimo upotreba class atributa za skriptovanje (dodavanje onclick handlera i slicno).. Meni se daleko vise svidja da stavim custom atribut u tag, nego da u class stavljam klase koje sluze iskljucivo za javaskript (nemaju CSS dodeljen). Tako mi je mnogo cistije kodiranje, a i mnogo mocnije fore mozes da radis(posto custom atributa ozes da dodas koliko volis, a klasu imas samo jednu)....Ali onda dobijes xhtml koji nije validan.. ok, i sta sa tim? Dok god to radi u svim browserima i radice u svim buducim verzijama, mislim da to sta validator misli o tome nije toliko bitno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat