Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 02. 2008.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default vista i Dynamic disk

Zbog raznim mreznih problema instalirao sa Vistu kao secondary OS i sada mreza radi najnormalnije ali imam jedna drugi problem

Naime, imam jedan disk od 120 GB koji je iz nekog razloga bio namesten kao Dynamic disk. U Visti se ne moze pristupiti tom disku a u disk management stoji da je "offline" i nudi mi samo da ga konvertuje u basic disk, ali to samo znaci da cu izgubiti sve sto je na tom disku. Opcija "online" se uopste ne pojavljuje.

Prema help-u:
Citat:
To reactivate a dynamic disk by using the Windows interface

In Disk Management, right-click the disk marked Missing or Offline.

Click Reactivate Disk. The disk should be marked Online after the disk is reactivated.
Ali "reactivate disk" menu item kod mene uopste ne postoji.

Probao sam onda iz DISKPART i prema instrkcijama koje sam pronasao dobijem ovo:


DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ---------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 75 GB 1528 KB
* Disk 1 Invalid 112 GB 0 B *
Disk 2 Online 984 MB 0 B


Izaberem taj disk kao selected

DISKPART> select disk 1


Stavim ga online

DISKPART> online


i dobijem
DiskPart encountered an error while onlining the objects in the pack associated with the selected disk.


Gde god sam trazio nisam nasao informaciju sta da radim kada offline dynamic disk nece da se digne online (valjda svi pretpostavljaju da to ne moze da se desi)...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat